Archiwalne

Gwiazdy muzyki kameralnej w Warszawie!

08.11.2006

Firma telekomunikacyjna Airtel Polska jest sponsorem niezwykłego wydarzenia muzycznego – festiwalu „Kwartesencja 2006”.
Już po raz trzeci jest organizowany w Warszawie festiwal „Kwartesencja”.  W tym roku obok muzyków z RSQ wystąpią znana pianistka – Angela Hewitt i klarnecista – Martin Frost. Impreza rozpoczyna się już w środę 8 listopada, a zakończy się w niedzielę, 12 listopada.
 
„Objęliśmy ten wyjątkowy festiwal swoim mecenatem, ponieważ tak ciekawa i wyjątkowa impreza zasługuje na silne wsparcie i promocję.  Wyjątkowa atmosfera tego festiwalu oraz gwiazdy, jakie w tym roku wystąpią czynią z „Kwartesencji”  święto muzyki kameralnej”- powiedział Dominik Majewski, Prezes Zarządu Airtel Polska.
 
Cykl koncertów w kultowej Fabryce Trzciny na warszawskiej Pradze stworzyli młodzi muzycy tworzący Royal String Quartet. Ten jeden z najbardziej interesujących i kreatywnych kwartetów smyczkowych na świecie jest laureatem wielu nagród, w tym Fryderyka 2003 za album "Tango". Należy do BBC New Generation Artists – programu, promującego najbardziej utalentowanych artystów z całego świata. Zespół grał podczas wizyty prezydenta RP w Wielkiej Brytanii i podbił serce królowej Elżbiety II.
 
W czwartek (09.11) i w piątek (10.11) w ramach festiwalu wystąpi znana na całym świecie pianistka - Angela Hewitt. Ta kanadyjska artystka jest laureatką prestiżowej nagrody Gramophone Artist of the Year. Angela Hewitt rozwijała swój talent studiując na Uniwersytecie w Ottawie w klasie francuskiego pianisty Jean-Paul Sévilla. Jest laureatką konkursów w Vercelli, Lipsku, Waszyngtonie, Toronto i Mediolanie. Artystka od lat z niesłabnącym powodzeniem występuje w największych salach koncertowych na świecie. Podczas Kwartesencji będzie można usłyszeć jej interpretacje m.in. dzieł Bacha, za które kocha ją publiczność na całym świecie.
Muzykom z RSQ będzie towarzyszył także szwedzki muzyk Martin Frost, który zagra w Fabryce Trzciny 11 listopada. „The Times" napisał o nim: „kto go nie słyszał, ten nie wie, co to klarnet". Skandynawski artysta poszukuje nowych, współczesnych inspiracji muzycznych, czego dowodem jest stworzony przez niego multimedialno - artystyczny projekt, będący połączeniem improwizacji muzycznej z oryginalną choreografią, mimami oraz grą świateł. Szwedzki klarnecista regularnie koncertuje w najbardziej prestiżowych salach na świecie (m.in. paryski Luwr, Wigmore Hall w Londynie, Carnegie Hall czy Centrum Lincolna w Nowym Jorku), współpracując m.in. z Academy of St Martin in the Fields, Rotterdam and Czech Philharmonic, Netherlands Radio Philharmonic, Madrid Radio Orchestra, Amsterdam Sinfonietta, BBC Philharmonic, Tokyo Philharmonic, Tonkünstler Orchestra in Vienna i Danish Radio Symphony Orchestra. Z artystą koncertowali m.in.: Mitsuko Uchida, Leif-Ove Andsnes, Roland Pöntinen, Christian Tetzlaff, Tabea Zimmermann, Janine Jansen, Julian Rachlin czy Torleif Thedéen.
 
W niedzielę, na zakończenie festiwalu muzycy z Kapeli ze wsi Warszawa oraz z RSQ zagrają koncert multimedialny: polska muzyka ludowa w oryginale, w opracowaniach klasycznych autorstwa Weroniki Ratusińskiej oraz folkowych.
 
Airtel Polska wraz z organizatorami festiwalu zaprasza wszystkich serdecznie na to wydarzenie.
 
*********
Airtel Polska działa na polskim rynku od 2002 r. Airtel Polska oferuje swoim klientom najwyższej klasy rozwiązania telekomunikacyjne i informatyczne, oparte o sprawdzone standardy oraz najnowsze technologie. Współpraca z partnerami - operatorami telekomunikacyjnymi, umożliwia firmie budowanie ciekawej i konkurencyjnej oferty usług telekomunikacyjnych, między innymi takich jak:  zakańczanie połączeń mobilnych czy terminacja SMS. Spółka zajmuje się także doradztwem i obsługą z zakresu doboru, wykorzystania sprzętu telekomunikacyjnego i komputerowego. Głównym udziałowcem Airtel Polska jest amerykański fundusz venture capital Nordkapp Equity & Advisers Ltd.

Źródło: Długie Rozmowy S.A., Autor: Katarzyna Jedlińska

News Serwis iPhone w Warszawie - postaw na doświadczenie i bezpieczeństwo

Słysząc o urządzeniach Apple, kojarzonych z charakterystycznym logo z nadgryzionym jabłkiem, większość osób prawdopodobnie przypomina sobie o Macbookach i iPhone'ach. Firma Apple słynie z wysokogatunkowych sprzętów o wysokiej wydajności wynikającej z imponujących parametrów technicznych. Niestety, są to urządzenia niezwykle delikatne, które często po stosunkowo niegroźnych sytuacjach potrzebują serwisu – zwłaszcza pogwarancyjnego.Warto wtedy zadbać o pewność, że serwisanci doskonale wiedzą jak obchodzić się ze smartfonami typu iPhone. Serwis Warszawa GSM-URSUS.pl to bez wątpienia odpowiedni zespół specjalistów, którzy są w stanie pomóc CI z każdym problemem. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź poniższy materiał i zobacz, kiedy warto skontaktować się z firmą GSM-URSUS.pl w celu zlecenia naprawy iPhona.

czytaj więcej

News Serwis telefonów Samsung Warszawa - gdzie szybko, tanio i skutecznie naprawić smartfon?

Nie ma chyba nic gorszego niż zepsuty telefon. W końcu smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie przez niemal 24 godziny. Dlatego też w razie usterki koniecznie musimy postawić na serwis, który zajmie się naprawą nie tylko skutecznie, ale i szybko. Jak znaleźć taki w Warszawie? czytaj więcej

News Bezpieczna telefonia z ochroną Secure Mobile

Coraz większe zagrożenia w zakresie cyberbezpieczestwa powodują konieczność zabezpieczania urządzeń mobilnych w tym telefonów komórkowych, które stały się bankiem danych i narzędziem codziennych operacji.

W wielu badaniach w zakresie bezpieczeństwa dane pozyskane od klientów świadczą o coraz większym poziomie zagrożenia telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. czytaj więcej

News Jakie są zalety studiowania na specjalności inżynieria oprogramowania?

Zamierzasz iść na studia, ale nie jesteś pewny, jaki kierunek wybrać? Polecamy studia inżynierskie na kierunku informatyka, ze specjalnością inżynieria oprogramowania. Jest to bardzo praktyczna specjalność, którą można zrealizować w siedem lub osiem semestrów na uczelni UTH w Warszawie. Krótsza wersja to studia stacjonarne, a dłuższa - niestacjonarne. Ukończenie tego kierunku i tej specjalności gwarantuje bardzo dobrą pozycję startową na rynku pracy. czytaj więcej