Archiwalne

Crowley pomaga rozwijać się polskim dostawcom Internetu

20.12.2010

Crowley Data Poland sukcesywnie rozwija ofertę rozwiązań dedykowanych dla lokalnych dostawców usług telekomunikacyjnych. Klienci bedą mogli korzystać z nowoczesnych sposobów zwiększenia wydajności swojej infrastruktury i poprawy jakości świadczonych usług, a tym samym otworzyć się na nowe możliwości.

Dostęp do Punktów Wymiany ruchu popularnie nazywanymi IXami jest jednym z najprostszych
i najskuteczniejszych sposobów na podniesienie wydajności i niezawodności świadczonych przez Operatorów usług. Rozwiązanie to pozwala na ekonomiczniejsze korzystanie z płatnych zasobów sieci internetowej – zmniejsza wydatki inwestycyjne przeznaczane na rozbudowę bezpośrednich punktów styku z innymi Operatorami oraz umożliwia elastyczne zarządzenie pasmem bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Dodatkowo skraca odległość pomiędzy użytkownikiem końcowym a zasobem istotnie wpływając na zwiększenie jakości świadczonej usługi (mniej hopek, niższe opóźnienia). W ramach oferty Crowley Data Poland dostępne są dwa rozwiązania:

Pierwsze z nich skierowane jest do Klientów-Operatorów oczekujących elastycznej i bezpiecznej drogi do polskich sieci internetowych. Internet Operatorski Polska bez TP to usługa umożliwiająca dostęp do zasobów polskich sieci internetowych Dodatkową korzyścią jest możliwość rozliczania ruchu z wykorzystaniem metody tzw. "95 percentyla", która zapewnia optymalne wykorzystanie łącza oraz możliwość zwiększania pasma wraz ze zwiększającymi się potrzebami, również nieplanowanymi - takimi jak awarie.

Drugie rozwiązanie skierowane jest do operatorów poszukujących jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań. Oparte jest na realizowaniu przez sieć Crowley bezpośredniego połączenia z zasobami jednego z największych punktów wymiany ruchu internetowego na świecie: DE-CIX. Punkt ten, zlokalizowany we Frankfurcie nad Menem, został stworzony w 1995 roku. Crowley Data Poland dysponuje tam własnym, klasy operatorskiej routerem. Operatorzy, poszukujący rozwiązań o przepływnościach powyżej kilkuset Mb/s będą mogli korzystać z tego punktu za pomocą sieci Crowley.

„Wszystkie przedsięwzięcia Crowley Data Poland są związane z innowacyjnymi technologiami. Są to rozwiązania, które w literaturze amerykańskiej są określane jako disruptive innovation, czyli takie, które niejako przełamują rzeczywistość.” powiedział Piotr Kolasiński, Dyr. Sprzedaży Zespołu Operatorów i ISP. „Na polskim rynku obserwujemy rozwój punktów wymiany ruchu internetowego. Widzimy w nim duży potencjał, dlatego w coraz większym stopniu chcemy angażować się w ten rynek” dodał.

W ramach sieci Crowley dostawcy usług internetowych mogą korzystać również z dostępu do zasobów sieci międzynarodowych, za pośrednictwem usługi Internet Operatorski Global. W ramach tej usługi dostępna jest również możliwość rozliczania ruchu z wykorzystaniem metody tzw. "95 percentyla", która zapewnia optymalne wykorzystanie łącza.

źródło: Crowley

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Dlaczego warto korzystać z chmury?

Rośnie popularność chmury obliczeniowej. Firmy dostrzegają zalety korzystania z cloud computingu i doceniają morze możliwości, jakie oferują poszczególne rodzaje chmury. Zobacz, co dzięki temu możesz zyskać firma. czytaj więcej

News Jak zostać serwisantem telefonów? Najważniejsze informacje

Smartfony i klasyczne telefony komórkowe wkroczyły w nasze życie dość nagle i zupełnie je zmieniły. Początkowo były to urządzenia, w przypadku których podstawowe naprawy, takie jak wymiana baterii, mogły być przeprowadzane przez każdego, kto choć trochę orientował się w temacie nowych technologii. Dalszy rozwój tych urządzeń i rosnący poziom ich skomplikowania spowodowały jednak, że żeby naprawić nowoczesnego smartfona, trzeba udać się do serwisu lub skorzystać z usług serwisanta. To stwarza szansę na nową ścieżkę kariery dla każdego zainteresowanego tego typu pracą. czytaj więcej

News Przyszłość nowych technologii dla branży motoryzacyjnej na konferencji „IT in Automotive”

Już 16 kwietnia wszyscy miłośnicy motoryzacji i nowych technologii będą mieli okazję spotkać się na trzeciej edycji konferencji „IT in Automotive”, organizowanej w Szczecinie przez firmę GlobalLogic. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie „The Future of Mobility”. czytaj więcej