Archiwalne

55 tysięcy aktywnych kart SIM w sieci ASTER

30.06.2010


W ASTER jest już ponad 55 tysięcy aktywnych kart SIM. Tylko w ciągu 3 ostatnich miesięcy operator pozyskał 10 tysięcy nowych abonentów. W tym roku firma planuje rozwój oferty Internetu mobilnego i zapowiada wprowadzenie nowych usług we współpracy z zewnętrznymi dostawcami.

Spółka wprowadziła telefonię komórkową przed dwoma laty i była pierwszym operatorem wirtualnym (MVNO), który zdecydował się na sprzedaż usług w abonamencie (post-paid).

- Jesteśmy zadowoleni z wyników. Telefonię komórkową od chwili jej wprowadzenia na rynek traktujemy jako usługę dodatkową, uzupełniającą ofertę telewizji i Internetu oraz telefonii stacjonarnej. Przyjęliśmy więc nieco inną strategię niż pozostali gracze. Telefonię komórkową kierujemy do klientów, którzy korzystają już z innych naszych usług i którzy nas znają. Jak widać, taki model doskonale się sprawdza. – tłumaczy Joanna Pasynkiewicz, Wiceprezes Zarządu ASTER.

Strategia jaką przyjął ASTER jako operator MVNO, jest odmienna od konkurentów także z innego powodu. Wszystkie działania związane z obsługą klientów operator realizuje własnymi siłami. Co więcej, ASTER posiada też własny system bilingowy, dysponuje swoim call center i siecią obsługi klienta.

- To pozwala ograniczać koszty działania, bo w praktyce dzierżawimy od PTK Centertel jedynie sieć telekomunikacyjną. Jednocześnie klienci otrzymują jedną fakturę za kilka usług i mogą liczyć na niższe ceny ich zakupu w pakiecie. To jeden z powodów, dla których liczba abonentów stale rośnie. – przekonuje Joanna Pasynkiewicz.

Zdaniem Wiceprezes Zarządu ASTER, pozyskanie blisko 60 tyś. abonentów telefonii komórkowej jest także efektem wprowadzonych w ofercie zmian i utrzymania niskich cen.

W tym roku operator uzupełnił propozycję dla seniorów i wprowadził rozwiązania dedykowane dla dzieci. Dodatkowo, ASTER poszerzył ofertę Internetu mobilnego o pakiet 6 GB.

Magnesem przyciągającym klientów była także cena abonamentu. W tej chwili ASTER oferuje najniższy abonament telefoniczny na rynku – pakiet XS zawierający 30 minut rozmów do wszystkich sieci, jest dostępny w promocji już za 7 zł.

W tym roku ASTER planuje wprowadzenie nowych planów taryfowych i usług we współpracy z zewnętrznymi dostawcami. Spółka zapowiada także dalszy rozwój oferty Internetu mobilnego.

ASTER jest w tej chwili największym operatorem wirtualnym działającym w oparciu o infrastrukturę Centertela.

źródło: Aster

Play W Play jest juz Solo, Duet, Rodzina - od teraz także PLAY POKOLENIA

Już od czwartku (23 sierpnia 2018) PLAY zaproponuje swoim klientom nową ofertę głosową, a w niej PLAY POKOLENIA, czyli opcję dla dużych rodzin i grup oraz jedyny na rynku mechanizm zapraszania do grupy swoich bliskich. czytaj więcej

T-Mobile Wyniki T-Mobile za 2Q2018: Rośnie liczba klientów i satysfakcja z usług

W ciągu roku T-Mobile pozyskał 358 tysięcy klientów, z czego 100 tysięcy w samym drugim kwartale 2018 r. Dobre wyniki operacyjne firmy wspiera stale rosnąca satysfakcja klientów, co ma swoje odzwierciedlenie w pozytywnym bilansie przenoszenia numerów i najniższym od 2012 roku wskaźniku odejść klientów. czytaj więcej

Netia Netia Mobile dla Ciebie - wakacyjne oferty mobilne od Netii

Netia wprowadziła nowe oferty promocyjne usług mobilnych w wariantach od jednej do trzech kart SIM w atrakcyjnych cenach. Każdy, kto skorzysta z nowej oferty otrzyma bonus – po 100 GB transferu danych miesięcznie aż do końca września br., a przenoszący numer dodatkowo zyskają abonament za 1 zł nawet do 6 miesięcy. czytaj więcej

T-Mobile T-Mobile wprowadza dla wszystkich klientów zasady „Roam Like At Home” w roamingu w UE/EOG

Od 15 czerwca br. wszyscy klienci T-Mobile, Heyah oraz tuBiedronka skorzystają z roamingu w UE zgodnie z zasadą „Roam Like At Home”. Na wakacjach czy w podróży służbowej rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet będą rozliczane także z pakietów krajowych. Użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać również w roamingu w UE. czytaj więcej