Archiwalne

+ UOKiK: Zgoda na koncentrację: Orange i Deutsche Telekom

21.01.2015

Zobacz więcej na Orange.pl.

UOKiK wydał zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez Orange i Deutsche Telekom. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Uczestnicy transakcji stoją na czele grup kapitałowych, świadczących usługi telekomunikacyjne oraz informatyczne. Orange jest m.in. właścicielem  Orange Polska. Grupa Deutsche Telekom prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem m.in. spółki T-Mobile. Wspólny przedsiębiorca, pod nazwą BuyIn został założony w 2011 r. , po otrzymaniu zgody UOKiK. Zajmuje się zaopatrywaniem uczestników koncentracji  w produkty i usługi. Obecna decyzja pozwala na rozszerzenie działalności BuyIn o zamawianie kolejnych towarów.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Wspólny przedsiębiorca będzie działał na innych rynkach niż Orange i Deutsche Telekom – nie będzie świadczył usług telekomunikacyjnych oraz posiadał innych klientów niż uczestnicy transakcji, ich spółki zależne oraz powiązane z nimi podmioty.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

źródło: UOKiK

News Telefony komórkowe składane - czy odniosły sukces?

Składane smartfony to nowoczesny gadżet, który zdecydowanie przyciąga uwagę swoim designem i wygodą użytkowania. Jeszcze do niedawna takie rozwiązanie wydawało się wręcz nierealne. Dziś jednak elastyczny ekran stał się normą, a my możemy przebierać wśród wielu modeli dostępnych od różnych producentów. Czy jednak rozwiązanie to odniosło sukces? Sprawdźmy! czytaj więcej

News eSIM w Turcji w podróży: jak mieć internet mobilny bez niespodzianek poza UE

Turcja jest jednym z tych kierunków, gdzie internet mobilny przestaje być dodatkiem do wyjazdu, a staje się narzędziem codziennej organizacji. Nawet jeśli celem jest typowy urlop wypoczynkowy, telefon pomaga w nawigacji po mieście, zamawianiu transportu, sprawdzaniu rezerwacji, tłumaczeniach, komunikacji z rodziną i w wielu drobnych sytuacjach, które pojawiają się po drodze. W Stambule internet jest potrzebny do poruszania się między dzielnicami i korzystania z transportu publicznego, na wybrzeżu ułatwia logistykę wycieczek i kontakt z obsługą hotelu, a w podróży objazdowej łączy te funkcje w jeden ciągły scenariusz. czytaj więcej

News Jak wybrać dobry sklep rowerowy

Szukasz roweru, ale gubisz się w ofertach i radach znajomych? Chcesz kupić raz, dobrze, i liczyć na wsparcie, gdy coś skrzypnie lub wymaga regulacji? Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez kluczowe decyzje: od wyboru sklepu, przez testy i serwis, po bezpieczne zakupy online. Dostaniesz liczby, praktyczne kryteria i krótką checklistę, aby zamknąć temat bez stresu. czytaj więcej