Antena telewizyjna - jaką wybrać?
News

Antena telewizyjna - jaką wybrać?

09.03.2020
Każdy z nas oglądający telewizję chce odbierać dobry, wyraźny obraz. Wszelkie problemy z zasięgiem, zwieszanie obrazu itd. potrafi bardzo zdenerwować zwłaszcza kiedy oglądamy ulubiony serial lub długo wyczekiwany mecz. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia antena telewizyjna. Warto przemyśleć zakup i zdecydować się na najlepsze produkty.

Rodzaje anten

Przed zakupem anteny warto dowiedzieć się, jaki jest ich podział. Anteny pokojowe (wewnętrzne) charakteryzują się unikalnym kształtem i wykonaniem. Ponadto wbudowano w nie specjalne wzmacniacze, które pozwolą im się sprawdzić w bezpośredniej bliskości z nadajnikiem. Oprócz jakości wykonania anteny na odbiór wpływa także grubość murów oraz usytuowanie okien względem nadajnika. Warto podkreślić, że na pracę anteny pokojowej wpływ mogą mieć najróżniejsze czynniki np. urządzenia domowe.

 

Z kolei anteny zewnętrzne można podzielić ze względu na ich budowę. Wyróżniamy anteny szerokokątne, kierunkowe oraz dookólne. Wszystkie rodzaje można podzielić na aktywne i pasywne. Każdą antenę można bardzo łatwo dopasować do swoich potrzeb.

Wybór anteny pokojowej

Wiele osób zastanawia się jaka antena pokojowa jest najlepsza. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli. Jak mówi sama nazwa, tego typu anteny są przeznaczone do montowania wewnątrz pomieszczeń. Zwykle mają one niewielkie wymiary, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca wewnątrz. Współcześnie anteny pokojowe wyróżniają się także wyjątkowym wykończeniem wizualnym. Mogą one pełnić funkcję unikalnych dekoracji pomieszczenia, nie trzeba ich chować za zasłoną.

 

Najlepsza antena pokojowa (zobacz ranking) powinna łączyć w sobie dobrą jakość oraz atrakcyjny wygląd. Warto jednak podkreślić, że może to nie być dobre rozwiązanie na wsiach, czy w miejscach, gdzie jest słaby zasięg. Lepiej zastosować ją w większych miastach, gdzie odległość od nadajników jest mniejsza. Przeszkodą w łapaniu zasięgu przez anteny pokojowe mogą być także wysokie, bujne rośliny.

Najlepsza antena do telewizji naziemnej

Antena do odbioru telewizji naziemnej powinna być przede wszystkim dobra jakościowo i wytrzymała. Ze względu na rodzaj konstrukcji można wyróżnić, jak wspomniano wcześniej anteny pokojowe, zewnętrzne panelowe, dookółne, kierunkowe i szorokokątne.

Antena telewizyjna - jaką wybrać?

Wybierając antenę, która najlepiej się sprawdzi w danej sytuacji, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • odległość miejsca odbioru sygnału od najbliższej stacji nadawczej - jeżeli nadajnik znajduje się dość blisko, sprawdzi się antena pokojowa/panelowa. Z kolei w przypadku większych odległości sprawdzą się pozostałe rodzaje anten.
  • kierunek, w którym antena będzie ustawiona - jeżeli na "trasie" występują jakieś większe przeszkody jak np. duże drzewa, rozległe budynki itd. lepiej zdecydować się na antenę szerokokątną albo dookólną.
  • stopień złożoności instalacji.

 

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, można zdecydować jaką antenę do telewizji naziemnej warto wybrać. Podsumowując warto także podkreślić, że nie ma jednej, uniwersalnej anteny, która dobrze się sprawdzi w każdej sytuacji. W przypadku każdej instalacji wybór powinien być indywidualny. Jest to bardzo ważne, aby móc się cieszyć dobrą jakością obrazu. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że antena może być zbyt mocna. Może to negatywnie wpływać na obraz, dlatego nie powinno się decydować na antenę, która ma zbyt duży zasięg, jeżeli nadajnik znajduje się blisko i nie jest osłonięty, żadnymi widocznymi i znaczącymi przeszkodami. Warto o tym pamiętać.

 

Odwiedź stronę z kuponami rabatowymi do sklepów RTV AGD i nie tylko i skorzystaj już teraz z najlepszych zniżek!

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Polubienia na FB - czy można je kupić?

Facebook niemal całkowicie zawładnął światem biznesu. Trudno byłoby znaleźć dzisiaj firmę, która nie posiada własnego konta na FB. Co właściwie dają polubienia strony i czy w ogóle warto kupić polubienia FB? Jak działa taka usługa i jak wprowadzić ją na facebooku typu fanpage? czytaj więcej

News Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w swojej firmie?

Zakupy przez Internet klientom wydają się niezwykle proste. Wystarczy chwila aby znaleźć produkty, które chce się zakupić, zapłacić i dostać informacje na temat wysyłki zamówienia. Ze względu na to, jak bardzo prosty i szybki jest to proces firmy muszą znaleźć sposoby, pozwalające na błyskawiczne pakowanie i wysyłanie produktów. Ponadto istotne jest także dbanie o bezpieczeństwo przesyłek, które mogą przecież ulec uszkodzeniu w procesie doręczania. Foliopaki kurierskie to rozwiązanie które posiada wszystkie pozytywne cechy, sprawiające, że zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci są z niego zadowoleni. czytaj więcej