5 powodów, dla których warto korzystać z kursów online
News

5 powodów, dla których warto korzystać z kursów online

20.12.2022
Kursy online są kochane i znienawidzone. Dla niektórych jest to "magiczna pigułka", która rozwiązuje wszystkie problemy. Dla innych jest to sprzedaż powietrza i informacji.

Prawda, jak zawsze, leży pośrodku. Kursy online to po prostu narzędzie, z którego trzeba umieć korzystać. Na przykład kurs project manager pomaga zrozumieć przyszłą pracę i przygotowuje do niej. Będziesz potrzebował mniej czasu na adaptację do nowego otoczenia.

Pięć powodów, dla których warto studiować na kursach online

Teoria strukturalna

W internecie można znaleźć wszystkie informacje za darmo. Ale z tym podejściem wiążą się dwa problemy: nieuporządkowany i nieistotny.

 

Teoria w kursie jest uporządkowana i opisana jasnym językiem. Nie musisz otwierać 10 zakładek, żeby zrozumieć podstawową definicję, bo wszędzie jest ona inna. Natychmiast otrzymujesz jasny i zrozumiały system.

 

Na kursie dostajesz tylko teorię, która jest wykorzystywana w praktyce w firmach IT. W internecie można znaleźć setki sposobów na nadawanie priorytetów, ale po co, skoro w praktyce stosuje się tylko trzy.

Praktyka

Sama teoria nie wystarczy. Sama wiedza jest bezużyteczna, jeśli nie zostanie zamieniona na umiejętności. Firmy nie potrzebują teoretyków, potrzebują praktyków.

 

Aby zdobyć prawdziwe umiejętności, trzeba zmierzyć się ze skomplikowanymi zadaniami, które specjaliści rozwiązują w miejscu pracy. W ten sposób lepiej zrozumiesz, jak faktycznie działa praca. Można to zrobić w ramach kursu online.

 

Na kursie będziesz narażony na typowe sytuacje, które występują w prawdziwych firmach. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jak naprawdę działa praca.

Informacja zwrotna

Podczas nauki nowego materiału ciągle pojawiają się pytania: dlaczego tak jest, czy mogę podać przykład, jak to działa? Jeśli nie załatwisz tego na początku, to sprawa się komplikuje.

 

Na kursie jest łatwiej. Każde zadanie w skillset terze jest sprawdzane - niektóre automatycznie, niektóre poprzez mentorów-praktyków. Dzięki temu lepiej ogarniasz temat i możesz wyciągnąć odpowiednie wnioski.

 

Jeśli czegoś nie rozumiesz, zadajesz pytanie na czacie i szybko otrzymujesz odpowiedź od tych samych mentorów-praktyków i członków naszej społeczności.

Wspólnota

Łatwo jest zrezygnować z samokształcenia. Zaczynasz ponosić kolejne porażki i nie chcesz już być menedżerem produktu. W takich chwilach pomaga społeczność uczących się.

 

Kiedy masz wokół siebie setkę lub więcej naładowanych energią studentów, to trzyma cię to w motywacji. Widzisz, jak inni robią kursy, otrzymują oferty i nowe projekty. Nie będziesz mógł się poddać i zrezygnować z kursu.

Doradztwo zawodowe

Jeśli chcesz znaleźć nową pracę, musisz wcześniej pomyśleć o etapach selekcji. Nowa wiedza i umiejętności są dobre, ale trzeba jeszcze przejść przez screening CV i rozmowy kwalifikacyjne.

 

Centrum kariery może Ci w tym pomóc. Doradca pomoże Ci napisać CV i list motywacyjny oraz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej podczas grupowego mock-interview.

 

News Microsoft Office i 3 powody by go mieć

Microsoft Office to jeden z najbardziej znanych pakietów oprogramowania biurowego. Pierwsze wydanie na komputery PC miało swój debiut w 1990 roku. Dziś, po 22 latach MS Office nadal ma się dobrze i utrzymuje dominującą pozycję w sektorze programów biurowych. Programy będące składowymi MS Office znajdują zastosowanie tak w użytku biurowym, instytucji edukacyjnych, , jak i domowym. Jeśli nie wszystkie, to na pewno trzy aplikacje pakietu, które opisujemy później.

- Word — czyli edytor tekstów z pakietu Microsoft Office
- Excel — arkusze kalkulacyjne nie tylko dla księgowych
- Power Point — narzędzie do tworzenia prezentacji czytaj więcej

News Potęga Facebook Ads. Najważniejsze powody, dla których warto reklamować się na Facebooku

To najpopularniejsze medium społecznościowe na całym świecie. Każdego miesiąca z Facebooka korzystają prawie 3 miliardy internautów, a co minutę 4 miliony użytkowników naciska przycisk „lubię to”. Poza tym według statystyk podawanych przez Facebooka aż 26% wszystkich użytkowników platformy, którzy kliknęli link, dokonali następnie zakupu. Odpowiedź na pytanie: „czy warto reklamować się na Facebooku?” jest zatem prosta. To jedna z najbardziej opłacalnych metod promocji produktów i usług. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto korzystać z Facebook Ads. czytaj więcej

News Amplituner - 3 powody, dla których warto go mieć

Prawdziwi melomani i kinomaniacy nie tylko inwestują w dobrej jakości sprzęt do odtwarzania dźwięku i obrazu, ale również w dodatkowe urządzenia, dzięki którym odbiór doznań jest przyjemniejszy i intensywniejszy niż dotychczas. Jednym z takich urządzeń jest amplituner. Sprawdź, dlaczego warto go mieć!

1. Amplitunery kina domowego - wzmocnienie obrazu i dźwięku
2. Amplituner a wzmacniacz - co sprawdzi się lepiej?
3. Amplitunery stereo - dobra jakość dźwięku za rozsądną kwotę czytaj więcej

News Redukcja kosztów i ograniczenie ryzyka - powody, dla których warto współpracować z kancelarią prawa gospodarczego

Wsparcie kancelarii prawa gospodarczego przekłada się na wzrost efektywności prowadzenia biznesu. Jest to możliwe dzięki dostępowi do aktualnej wiedzy i doświadczenia prawników, którzy mogą przygotowywać i opiniować dokumenty oraz wspierać przedsiębiorcę w negocjacjach z partnerami. czytaj więcej