5 parametrów, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając smartfon u operatora
News

5 parametrów, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając smartfon u operatora

08.02.2021
O czym pamiętać, przeglądając dostępne modele telefonów? Które parametry decydują o jakości obsługi urządzenia oraz warunkują jego funkcjonalność dla użytkownika?

Telefon na abonament? Smartfon na kartę? A może coś z oferty mix? Trzeba przyznać, że wybór telefonów jest obecnie naprawdę duży i z pewnością każdy znajdzie ofertę na miarę swoich potrzeb. Z drugiej strony, tak wiele opcji sprawia, że łatwo trafić na sprzęt, który nie spełni swojej funkcji lub zwyczajnie nie przypadnie do gustu nowemu właścicielowi. Smartfony do wyboru w ramach abonamentu znajdują się także w ofercie operatorów, np. w INEA. Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając telefony na abonament?

System operacyjny

To bez wątpienia jeden z najważniejszych czynników wyboru. Oprogramowanie telefonu decyduje o łatwości i intuicyjności obsługi urządzenia. Obecnie telefony na abonament i na kartę pracują na systemie Android, za najwydajniejsze oprogramowanie uznaje się iOS, a mniej popularnym jest Windows Phone.

Parametry ekranu

Wielkość, technologia wykonania oraz rozdzielczość ekranu to kolejne parametry, o których koniecznie trzeba pamiętać, wybierając nowego smartfona. Obecne na rynku modele najczęściej posiadają ekran wykonany w technologii IPS, AMOLED lub LCD. Dobry wyświetlacz jest niebywale istotny – to dzięki niemu odwzorowanie szczegółów czy barw będzie pełniejsze i wyraźniejsze.

Aparat w telefonie

Smartfony coraz częściej pełnią funkcję podręcznych aparatów i kamer.. Dzięki nim można uwiecznić ważne chwile i wrócić do nich w dowolnym momencie. Najlepsze telefony na rynku zostały wyposażone w matryce o rozdzielczości przekraczającej nawet 100 Mpix, zazwyczaj jednak tak zaawansowany sprzęt nie jest niezbędny do codziennego użytkowania. Ponadto warto pamiętać, że niemal zawsze przedni aparat ma nieco gorsze parametry od aparatu tylnego (czyli głównego).

Pamięć RAM

Od ilości pamięci RAM w dużej mierze zależy płynność działania urządzenia oraz to, jak smartfon będzie sobie radził np. z obsługą zainstalowanych aplikacji. Większość modeli wyposażona jest w pamięć RAM w granicach od 3 do 8 GB, co z pewnością wystarczy przy standardowym użytkowaniu telefonu.

Łączność

Przy wyborze telefonu kluczowe są standardy łączności, które obsługuje urządzenie. Właściwa technologia pozwala na szybką transmisję danych, co z kolei przekłada się np. na komfort korzystania z sieci. Jeszcze do niedawna dominował format LTE, obecnie coraz częściej jest on zastępowany siecią 5G, która ma lepsze parametry.

News Kurs języka angielskiego online - jak wybrać ten właściwy?

Kursy angielskiego online zagościły w Polsce już kilka lat temu i szybko zdobyły popularność, a nadejście pandemii koronawirusa przyczyniło się do wzmocnienia tego trendu. Jeśli Ty także należysz do szerokiej rzeszy Polaków, którzy postanowili spróbować nauki angielskiego przez internet, przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy kurs angielskiego online - na co zwracać uwagę i na co uważać. czytaj więcej

News Co to jest SLA w hostingu? Jakie SLA jest dobre? Sprawdź!

Bardzo często decydując się na korzystanie ze specjalistycznych usług czy zaawansowanych systemów informatycznych siłą rzeczy skazujemy się na wsparcie osób trzecich. Wynika to chociażby z braku odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, dostępu do systemów itd. O ile zapewnienie ciągłości działania systemu czy dostępu usługi jest dla kluczowe dla Twojego biznesu powinieneś koniecznie zadbać o odpowiednie zapisy umowne lub wykupić dodatkowe SLA. Czym jest i jak działa SLA? Na co powinieneś zwrócić uwagę w kontekście usług hostingowych? czytaj więcej

News Falownik fotowoltaiczny - czym jest i jak działa?

Ponieważ ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały (DC), który nie nadaje się do zasilania urządzeń domowych, niezbędne jest wyposażenie każdej elektrowni solarnej w urządzenie, które zamieni prąd stały na zmienny (AC). Tę ważną rolę pełni inwerter fotowoltaiczny (falownik), który jest kluczowym elementem każdej instalacji PV. czytaj więcej

News Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Nowoczesne telewizory plazmowe sprawiają, że możemy we własnym salonie poczuć się niemalże tak jak w kinie. Tego typu sprzęt posiada wiele zalet przez które tak wiele ludzi chce go kupić. Niemniej jednak tak jak każde inne urządzenie elektroniczne posiada także wiele wad. Zastanawiasz się nad zakupem telewizora plazmowego? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji. czytaj więcej