3 największe korzyści z korzystania z autoryzowanych serwisów Apple
News

3 największe korzyści z korzystania z autoryzowanych serwisów Apple

21.04.2022
Czy można naprawić sprzęt od Apple w dowolnym serwisie? Dziś już często tak. Czy taka naprawa będzie wykonana solidnie? Różnie z tym bywa, choć jakość usług rośnie. A więc czy są jeszcze powody, żeby oddawać sprzęt z Cupertino do naprawy w autoryzowanym serwisie? Cała masa, ale opowiemy o trzech najważniejszych.

Nie chodzi o narzędzia, chodzi o oprogramowanie

Narzędzia do naprawy iPhone’a czy iPada bywają bardzo specyficzne, ale na rynku pojawiły się też zestawy produkowane przez innych dostawców. Ich jakość może być naprawdę niezła i od strony technicznej są wystarczające przynajmniej przy większości napraw. Problemem nie jest tu jednak sprzęt serwisowy, ale oprogramowanie. Tylko najlepsi serwisanci mają odpowiednie oprogramowanie diagnostyczne. Dlaczego to tak ważne? Dlatego, że serwis apple Warszawa może dzięki niemu nie tylko szybciej zdiagnozować usterkę, ale przede wszystkim ustalić jej przyczyny. Te zaś, o ile nie są oczywiste, należy rozwiązać w pierwszej kolejności, bo inaczej nawrót problemów będzie tylko kwestią – niedługiego zwykle – czasu.

 

Oprogramowanie diagnostyczne Apple pozwala na gruntowne sprawdzenie różnych elementów hardware’u, więc często przy okazji naprawy stwierdzonej usterki można od razu przeprowadzić badanie iPhone’a, Apple Watcha czy MacBooka, żeby podjąć odpowiednie środki zaradcze przeciwko usterkom, które już się czają za rogiem.

Jakość przekłada się na trwałość

Owszem, jakość nieautoryzowanych serwisów wyraźnie wzrosła, ale nadal nie na tyle, żeby normą było tam udzielanie gwarancji na wykonane prace. Na tę można liczyć tylko w najlepszych serwisach. To istotne z kilku powodów. Przede wszystkim gwarancja stanowi realną ochronę, gdyby się okazało, że w serwisie popełniono błąd. Poza tym jest to czytelny sygnał, że dana firma faktycznie działa skutecznie: nikt nie udzieli gwarancji na usługę, o której wie, że nie jest wykonana jak najlepiej.

 

Sprzęty od Apple nie są tanie – to żadne zaskoczenie. Jednak wyróżniają się na rynku nie tylko ceną, ale i trwałością. Służą użytkownikom przez długie lata, znacznie powyżej rynkowej średniej. Naprawa w autoryzowanym serwisie, nawet jeśli droższa niż poza nim, pozwala do maksimum wydłużyć okres eksploatacji sprzętu. Właśnie dlatego wybór Apple jest opłacalny: przy odpowiednim serwisie sprzęt wytrzyma zdecydowanie dłużej niż urządzenia konkurencji.

Procedury, procedury, procedury

Każda naprawa serwisowa jest przez Apple dokładnie opisana. Nieprzestrzeganie procedur wydanych przez producenta może obniżać skuteczność napraw. I to ważna kwestia, bo nawet jeśli serwisant niemający autoryzacji dostanie do ręki narzędzia i oprogramowanie, zawsze istnieje ryzyko, że przeoczy ważny punkt analizy lub prac naprawczych, czym przyczyni się do obniżenia wydajności urządzenia albo skróci jego żywotność.

 

Know-how to właściwie jedyne, czego nie da się zastąpić i dla wielu osób właśnie to jest koronnym argumentem, który przemawia za oddaniem sprzętu Apple do naprawy wyłącznie w autoryzowanym serwisie.

 

News Pokrowce na telefon. Czemu warto ich używać?

Etui na smartfony to z całą pewnością najczęściej kupowane akcesoria GSM. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Lista zalet związanych z korzystaniem z tego typu gadżetów jest naprawdę długa i obejmuje nie tylko poprawę wyglądu urządzenia. Jeśli do tej pory nie pomyśleliście, że zakup futerału na telefon może być dobrym rozwiązaniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, czemu warto się na niego zdecydować oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. czytaj więcej

News Wszystko, co musisz wiedzieć o testowaniu oprogramowania

Czy wiedziałeś, że 26 kwietnia 1994 roku samolot chińskich linii lotniczych rozbił się z powodu błędów w oprogramowaniu? To pokazuje, jak bardzo istotne są testy tworzonych aplikacji. Pozwoli to nie tylko uniknąć dodatkowych kosztów, ale też stworzyć bezpieczne i przyjazne dla użytkowników środowisko. Jak dokładnie wygląda praca testerów? Dlaczego warto mimo wszystko postawić na manualnych testerów? Czytaj dalej! czytaj więcej

News Używane laptopy – jak wybrać dobrze?

Zakup komputera to często niemały wydatek. Większość osób zakłada jakiś budżet na ten cel i nie ma możliwości lub ochoty go przekroczyć. Niestety z powodu tego ograniczenia nie mogą oni kupić komputerów o takich parametrach, jakie byłyby dla nich satysfakcjonujące, dlatego muszą iść na kompromis rezygnując np. z lepszej karty graficznej czy większego dysku. Nie każdy jednak wie, że można znaleźć inne rozwiązanie, a jest nim zakup laptopów używanych. Zobaczmy, jak je wybrać, by służyły równie dobrze, jak nowy sprzęt. czytaj więcej

News Naprawa czy kupno sprzętu Apple?

Czasy, gdy kontakt ze sprzętem elektronicznym był możliwy wyłącznie dzięki jego elementowi składowemu, jakim była klawiatura, są obecnie historią. W ich miejsce pojawiły się touchpady, a następnie szklane ekrany reagujące na dotyk człowieka. Pionierem wśród realizatorów tego typu produktów jest niezaprzeczalnie Apple, a cienkie urządzenia z niezawodnymi panelami dotykowymi kojarzą się głównie z Jabłuszkiem. czytaj więcej