Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?
News

Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?

25.09.2018
Coraz głośniej o rozmaitych oszustwach wirtualnych. Z roku na rok drastycznie zwiększa się liczba użytkowników sieci, którzy padli ofiarami hackerów. Wykradanie cennych danych to dziś w Internecie chleb powszedni, dlatego też niesamowicie ważne okazuje się zastosowanie wszelkich możliwych form ochrony na wypadek nieuczciwych internautów, którzy czyhają na nieostrożnych i niezabezpieczonych. Z pewnością pytanie nasuwające się nie jednemu czytającemu brzmi- tylko jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Jedną z bardzo skutecznych form jest szyfrowanie SSL. Więcej o tym w dalszych częściach.

Zdecydowana podstawa

Jeżeli robisz transakcje wirtualnie, kupujesz bilety, podając wszystkie swoje dane osobowe, wchodzisz na elektroniczne konto bankowe, czy rozsyłasz CV z wszelkimi szczegółowymi informacjami na swój temat drogą e-mailową, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na certyfikat SSL. Nie decyduj się na korzystanie ze strony, jeżeli nie posiada ona omawianego szyfrowania. Bardzo ważne jest także, aby korzystać z usług sprawdzonych dostawców hostingu, jacy również dysponują owym certyfikatem, a co za tym idzie dbają kompleksowo o swych klientów. Przykładem jest firma Hekko, u której ten certyfikat to zupełna podstawa. Generalnie, wdrożenie certyfikatu jest zalecane, a wręcz stanowić powinno standard, w przypadku każdego serwisu internetowego, w jakim - w mniejszym lub większym stopniu - operuje się danymi osobowymi, czy też się je w pewnym wymiarze przetwarza. To swego rodzaju bariera ochronna dla informacji przepływających między komputerem użytkownika oglądającego daną stronę oraz serwerem tego serwisu i jego bazą danych.

 

W praktyce

Wydawać by się mogło, że to zbędna kwestia, bo jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat my padniemy ofiarą „wycieku” informacji poufnych? Nic bardziej mylnego! Certyfikat SSL jest naprawdę pożądany, ponieważ umożliwia skuteczne szyfrowanie procesu komunikacyjnego między użytkownikiem strony a stroną, co zaś przekłada się na większą wiarygodność odwiedzanego serwisu. Witryna jest bezpieczniejsza, zatem nie zniechęci, a wręcz zachęci do jej systematycznego przeglądania. I to właśnie proponuje w swym hostingu Hekko. W przypadku wyboru oferty właśnie tego usługodawcy hostingowego, instalacja certyfikatu zajmuje nie więcej niż pięć minut.