Fotowoltaika - co wybrać w 2019 roku?
News

Fotowoltaika - co wybrać w 2019 roku?

16.06.2019
Wraz z rosnącą popularnością fotowoltaiki w naszym kraju zmieniają się również jakość i podejście do klienta przez firmy. Wiele wskazuje na to, że rok 2019 okaże się przełomowy dla rozwoju fotowoltaiki nad Wisłą. Co się zmieni i co jest aktualnie standardem na rynku?

Wyższe standardy instalacji fotowoltaicznych

W związku z coraz większą świadomością konsumencką, jak i rosnącą wiedzą na temat rozwiązań dostępnych w ramach OZE rosną również wymagania, jakie stawiają oni producentom i usługodawcom związanym z inwestycjami w energię odnawialną. Dzięki temu systematycznie rośnie jakość oferowanych rozwiązań, zarówno od strony technicznej, finansowej, jak i w zakresie podejścia do klienta. Co jednak powinno być standardem, gdy decydujemy się na instalację fotowoltaiczną?

Gwarancja na 15 lat - nowy standard na rynku fotowoltaiki

Mimo, że właściwie każdy panel fotowoltaiczny na rynku dostarczany jest z 25-letnią gwarancją sprawności to sprawa ma się zupełnie inaczej z pozostałymi częściami instalacji. Wielu dostawców oferuje gwarancję na jedynie 2, 5 lub 10 lat dla falownika, zabezpieczeń czy nieprawidłowej "robocizny". Mając na uwadze wymagania trwałościowe stawiane inwestycji w fotowoltaikę dwuletnia gwarancja wygląda niedorzecznie. Niektórzy sprzedawcy sami nie są przekonani co do jakości oferowanych rozwiązań, drobnym maczkiem pisząc jedynie o czasowej gwarancji, zazwyczaj dostarczanej przez firmę z Chin. Firma Columbus Energy jest pewna tego, co oferuje, dlatego każdemu klientowi dajemy aż 15-letnią Gwarancję Totalną - a więc nie tylko na panele, ale na każdy element instalacji fotowoltaicznej. Bez żadnych haczyków, gwiazdek, czy innych wyjątków. Zawsze otrzymujesz pełną ochronę.

Szybki montaż - dlaczego ważny?

Decydując się na zainwestowanie pieniędzy w fotowoltaikę oczekujemy szybkich oszczędności, w przypadku inwestycji idącej w kilkadziesiąt tysięcy złotych, standardem powinien być montaż w ciągu kilku dni. Niestety, nie każdy dostawca jest w stanie szybko zainstalować sprzedawane panele. Wielu nie posiada ich nawet na stanie, co w praktyce może oznaczać, że musimy czekać miesiąc czy nawet dwa na rozpoczęcie montażu, w międzyczasie płacąc rachunki za prąd ze swojego portfela i marnując wspaniałą, letnią, gwarantującą dużą produkcję pogodę.

Columbus Energy ten problem nie dotyczy - zakupy wprost od producentów i rozwinięta logistyka pozwalają na zaoferowanie każdemu klientowi instalacji w ciągu 5 dni, wraz ze zgłoszeniem jej do zakładu energetyczne. Współpracujemy z ponad setką ekip instalatorskich w całym kraju, dlatego niezależnie od miejsca zamieszkania instalacja wyląduje na Twoim dachu w maksymalnie 5 dni od podpisania umowy. Szybkie zyski ze słońca to co, na co zasługuje każdy klient.

Panele fotowoltaiczne najlepszej klasy

Wykorzystujemy wyłącznie wyjątkowo wydajne monokrystaliczne ogniwa połówkowe, które dzięki wykorzystaniu technologii HALF CUT PERC nie tylko świetnie wyglądają, ale również zapewniają moc 310 Wp - na ograniczonej powierzchni Twojego domu nie ma miejsca na kompromisy!

Kompleksowe podejście do klienta

Montaż instalacji to dopiero pierwszy krok na drodze klienta do zadowolenia. Dlatego tam, gdzie inni kończą swoją usługę, my dopiero zaczynamy. 365 dni w roku, od momentu zamontowania instalacji, zapewniamy Ci obsługę naszego Biura Obsługi Klienta, które nie tylko odpowie na pytania i wątpliwości, ale również pomoże zoptymalizować rachunki i wybrać odpowiednią taryfę, tak, abyś zyskał, jak najwięcej. Opiekę gwarantujemy umową, nazwaną przez nas pakietem Columbus Care.

Dobre finansowanie to podstawa

Obsługując ogromną liczbę klientów, udało nam się uzyskać świetne warunki finansowania - RRSO wynosi tylko 4,5%, ze stałą ratą i to aż do 10 lat. Wszystko po to, byś oszczędności płynące z fotowoltaiki mógł poczuć od razu, nawet jeśli nie możesz zainstalować instalacji za gotówkę. Oczywiście, instalację z finansowaniem będziesz mógł odliczyć od podatku dzięki uldze termomodernizacyjnej. Zainteresowany? Zamów u nas swoje panele fotowoltaiczne i nie martw się wzrostem rachunków za prąd!

News Najlepsze produkty dla telekomunikacji - co wybrać?

W dzisiejszych czasach telekomunikacja jest niezbędna do prowadzenia właściwie każdej działalności gospodarczej. To bowiem właśnie dzięki niej możliwe jest odbywanie jakiejkolwiek komunikacji na odległość. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien postawić na najlepsze rozwiązania dla telekomunikacji. Sprawdźmy się więc, jakie produkty telco warto wybrać oraz dowiedzmy się, dlaczego warto to zrobić. czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Laptop czy komputer stacjonarny do gier - co wybrać?

Świat gier wideo rozwija się w błyskawicznym tempie. To sprawia, że sprzęt, który pozwalał na bezproblemowe uruchomienie tytułów ukazujących się jeszcze kilka lat dziś okazuje się już właściwie bezużyteczny z punktu widzenia miłośnika ostatnich premier. To z kolei oznacza, że gracze chcący zawsze trzymać rękę na pulsie, muszą przygotować się na regularne wymiany lub aktualizacje swojego sprzętu, a więc również związane z tym – zwykle dość wysokie wydatki.

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety laptopów do grania

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety komputerów stacjonarnych czytaj więcej

News Trendy w smarfonach – co zobaczymy w 2019 roku

Producenci smartfonów chcą, aby ich urządzenia były innowacyjne i korzystały z nowinek technologicznych. Co roku słyszymy o nowościach, które mają zrewolucjonizować rynek telefonów. Jakie trendy będą obowiązywać w 2019 roku? Czytaj dalej. czytaj więcej